Zapraszamy na spotkanie z ekspertem centrum dietetycznego NATUR HOUSE
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą spotkania. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą spotkania. Pokaż wszystkie posty
czwartek, 14 kwietnia 2016
czwartek, 11 kwietnia 2013
Czasy PRL-u w krzywym zwierciadle
Kolejne
spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce
Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk Mariola, moje krople...
Pisarka,
historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Przez krótki
okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum
Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentką
Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Autorka
kilkunastu powieści, między innymi cyklu „Cukierni pod Amorem”,
„Podróż do miasta świateł”, „Serenada, czyli życie moje
niecodzienne”, „Wystarczy, że jesteś”.
Zabawna
komedia w filmowym stylu Barei. Ciekawi bohaterowie, fenomenalne
poczucie humoru, specyficzny klimat PRL-u. Klubowiczki pamiętają
czasy PRL-u i takiego chciałyby właśnie zapamiętać. Jako
zabawne, trochę przekorne i nierzeczywiste przedstawienie, którego
są widzami, ale jednocześnie w nim nie uczestniczą. Autorka
traktuje całą historię z przymrużeniem oka, postacie są świetnie
zarysowane, potraktowane z dystansem, nie ma zdecydowanych czarnych
charakterów. Nic dziwnego, że książki Małgorzaty
Gutowskiej-Adamczyk cieszą się popularnością wśród
czytelniczek.
Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 25 kwietnia o g. 17:00. Tematem dyskusji będzie książka Hanny Cygler "Tryb warunkowy"
środa, 6 marca 2013
Pasowanie na czytelnika
W Szkole Podstawowej Nr 70 przy ulicy Rewolucji 1905 r. 22 w Łodzi miała miejsce miła uroczystość pasowania uczniów klas na czytelnika, w której uczestniczyliśmy jako goście otrzymując dyplom z podziękowaniem.
środa, 3 października 2012
Wyróżnieni strojem
Wczoraj zaprosiliśmy czytelników do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi na zwiedzenie wystawy "Huculszczyzna - tradycja i współczesność".
Dzięki uprzejmości autorki wystawy pani Alicji Woźniak mogłyśmy nie tylko podziwiać stroje, biżuterię, sprzęty i wyroby Huculi, ale także posłuchać opowieści i wrażeń z jej pobytu na Ukrainie.
Zajęcia praktyczne :-)
W środku (z kwiatami) autorka p. Alicja Woźniak
Strój panny młodej własnoręcznie wykonany przez Huculkę
poniedziałek, 24 września 2012
Wolontariat wart poznania
21 września 2012 r. wraz z instruktorem MBP uczestniczyłyśmy w konferencji pt. "Epidemia pozytywnej energii" będącej podsumowaniem działań łódzkich wolontariuszy w ramach programu Młodzież w działaniu. Miło było popatrzeć na radość i pasję wolontariuszy oraz zadowolenie z dokonanych działań.
2011 był Rokiem Wolontariatu Europejskiego. W bibliotece odbył się cykl spotkań młodzieży szkolnej ze specjalistą ds. wolontariatu panem Mariuszem Kołodziejskim, który przybliżył ideę, cele i zasady wolontariatu.
Myślę, że w trakcie spotkań ziarno chęci pracy jako wolontariusz zostało zasiane. Poczekamy na efekty.
środa, 27 czerwca 2012
Wizyta u przyjaciół
W Szkole Podstawowej Nr 70 w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 r. 22 dzisiaj miało miejsce zakończenie projektu
"Tworzymy galerię małych twórców" na temat
"Stanisław Wyspiański inspiracją dziecięcej twórczości"
"Stanisław Wyspiański inspiracją dziecięcej twórczości"
Biblioteka również brała udział w projekcie: w listopadzie 2011 r. uczniowie obejrzeli przygotowaną przez nas prezentację multimedialną "Kraków Stanisława Wyspiańskiego"
Impreza przygotowana była w formie reportażu telewizyjnego
na wstępie widzowie wysłuchali wywiadu ze Stanisławem Wyspiańskim
na wstępie widzowie wysłuchali wywiadu ze Stanisławem Wyspiańskim
następnie obejrzeli fragmenty "Wesela"
wystąpiły również zaprzyjaźnione z dziatwą szkolną "Latające babcie"
Prace uczniów klas III wystawione są na szkolnym korytarzu
wtorek, 15 maja 2012
Tydzień Bibliotek 2012
MAJÓWKA W BIBLIOTECE po raz piąty
Do tradycji już weszło majówkowe spotkanie z czytelnikami. Wnętrze lokalu przemienia się w park, regały zielenią się i kwiecą barwnymi bukietami.
W tym roku spotkaniu towarzyszyła projekcja Kronik Filmowych z lat 50-tych
akcja zbierania stonki wzbudziła gorącą dyskusję
stół obowiązkowo nakryty ceratą, goździki w wazonie, ogórki konserwowe, mielonka, jajka na twardo i inne artykuły, które kojarzą się z PRL-owską codziennością
wtorek, 3 kwietnia 2012
Tradycje świąt Wielkiej Nocy
Codziennie w naszej bibliotece odbywają się
pogadanki na temat zwyczajów i obyczajów związanych ze świętami Wielkanocnymi.
dzieci z Przedszkola Nr 100 wizytę zaczęły od obejrzenia świątecznej wystawy
na zdjęciu uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej Nr 70
nie obyło się bez dyskusji na temat postnego śledzika i żurku
Aktyw Koła Przyjaciół Biblioteki na przed świątecznym spotkaniu
środa, 28 marca 2012
Spacerkiem po Łodzi
poniedziałek, 19 marca 2012
ABC teatru lalek
środa, 14 marca 2012
Pasowanie na czytelnika
poniedziałek, 12 marca 2012
Łódź - miasto czterech kultur
piątek, 9 marca 2012
Biblio Cup
środa, 29 lutego 2012
Edukacja ekologiczna
piątek, 17 lutego 2012
Karnawał czyli świat na opak
czwartek, 16 lutego 2012
Tłusty Czwartek
"Powiedział Bartek,
że dziś Tłusty Czwartek,
a Bartkowa uwierzyła,
tłustych pączków nasmażyła"
Czas od Tłustego Czwartku do Ostatków to najbardziej gorący okres karnawału.
* jaki jest pączek doskonały?
* jak dawniej bawiono się wśród szlachty i na wsiach?
* dlaczego Wenecjanie ukrywają się za maskami?
* jak Grecy, Anglicy czy Niemcy żegnają karnawał?
* kto się bał krakowskich przekupek?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy dzisiaj o godz. 15:00.
Zapraszamy do biblioteki na prezentację "Karnawał, czyli świat na opak"
poniedziałek, 6 lutego 2012
Czwartkowe popołudnia w bibliotece
Tłusty czwartek
16 lutego o godzinie 15:00 zapraszamy na paczki i kawkę. W czasie spotkania pokażemy prezentację multimedialną "Karnawał, czyli świat na opak".
Dyskusyjny Klub Książki
23 lutego to ostatni czwartek miesiąca, czyli zapraszamy do dyskusji o godzinie 17:00
16 lutego o godzinie 15:00 zapraszamy na paczki i kawkę. W czasie spotkania pokażemy prezentację multimedialną "Karnawał, czyli świat na opak".
Dyskusyjny Klub Książki
23 lutego to ostatni czwartek miesiąca, czyli zapraszamy do dyskusji o godzinie 17:00
Hennig Mankell to jeden z najczęściej nagradzanych pisarzy szwedzkich, a zarazem wybitny dziennikarz i człowiek teatru, zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych, których bohaterem jest komisarz Wallander. Stały się one bestsellerami nie tylko w Szwecji, gdzie osiągnęły łączny nakład trzech milionów egzemplarzy; doczekały się przekładu na dwadzieścia pięć języków i wielu ekranizacji. Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej oraz książek dla dzieci i młodzieży, dramaturgiem i reżyserem teatralnym. Mieszka w Maputo, w Mozambiku.
poniedziałek, 16 stycznia 2012
Subskrybuj:
Posty (Atom)










