dane adresowe

ul. Próchnika 7
Tel. : 42 633 51 80
e-mail: filia_43@biblioteka.lodz.pl

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą spektakl. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą spektakl. Pokaż wszystkie posty

środa, 20 listopada 2013

Teatr w bibliotece

W ramach profilaktyki uzależnień zaprosiliśmy młodzież klas VI ze Szkoły Podstawowej Nr 36 w Łodzi do obejrzenia spektaklu pt. "Autostrada do piekła" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.
 Do Ośrodka Odwykowego trafia narkomanka Gippi po nieudanej próbie samobójczej. W odwiedziny jej przychodzi Wafel i przynosi działkę narkotyku ...



Cele dydaktyczne spektaklu:
- zdefiniowanie słowa "narkoman"
- znalezienie przyczyn zażywania narkotyków
- ukształtowanie poczucia własnej wartości
- nabywanie umiejętności rozpoznawania  swoich emocji i ich skutków
- nauka kreatywnego rozwiązywania problemów




piątek, 18 maja 2012

Ocalić od zapomnienia

Dzisiaj gościliśmy Teatr "Zwierciadło", który wystąpił ze spektaklem słowno muzycznym inspirowanym piosenkami Marka Grechuty.



Poetyckie widowisko obejrzała młodzież ze Stowarzyszenia "Pomost" oraz seniorzy z Domu Dziennego Pobytu z ul. Narutowicza 37

czwartek, 17 maja 2012

czwartek, 19 kwietnia 2012

Niepowtarzalni

W naszej bibliotece zagościł Teatr "Zwierciadło", który zaprezentował uczniom klas VI-tych ze Szkoły Podstawowej Nr 36 w Łodzi spektakl "Niepowtarzalni". Sztuka rozgrywa się w środowisku mediów. Pokazuje skutki manipulacji przez media.






Spektakl teatralny w nowatorki sposób wykorzystuje film jako środek wyrazu dla wzbogacenia narracji

wtorek, 25 października 2011

Stop uzależnieniom


W ramach profilaktyki uzależnień 25 października gościł w naszej bibliotece Teatr "Moralitet" z Krakowa, który zaprezentował przedstawienie "Diabelski młyn".
Profilaktyka owinięta w artystyczną, przystępną dla młodego człowieka formę to cel realizowany przez teatr. Widowisko za pomocą zderzenia dwóch rzeczywistości przedstawia uczniom wartość życia i zdrowia.




poniedziałek, 24 października 2011

"Diabelski młyn"

Edukacja dotycząca uzależnień staje się niezbędnym elementem wychowania społecznego. Profilaktyka owinięta w artystyczną, przystępną dla młodego człowieka formę, to cel realizowany
przez Teatr "Moralitet"

Edukacyjno - Profilaktyczny Teatr dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa "Moralitet" zaprezentuje w lokalu biblioteki spektakl "Diabelski młyn".


Zapraszamy 25 października 2011 r.
godz. 11:00 i godz. 13:00

poniedziałek, 24 stycznia 2011

spotkanie z czytelniczkami

Czwartek, 20 stycznia :
Noworoczne spotkanie Koła Przyjaciół Biblioteki

Przy kawie i słodkościach były babskie ploteczki i plany działania w 2011 roku


Witamy nowe członkinie Koła:

Małgorzata, Dorota i Monika

poniedziałek, 14 grudnia 2009

Narkotykom stop!

Substancje uzależniające to związki chemiczne, których działanie wpływa na zmianę myślenia oraz na stany emocjonalne człowieka. Substancje tego typu wprowadzają w świat złudzeń i są formą ucieczki od rzeczywistości. Nie tylko zakłócają procesy myślenia i modyfikują stany emocjonalne, ale także powodują syndrom uzależnienia. Człowiek uzależniony, to ktoś żyjący, do pewnego momentu, w świecie przyjemnej iluzji. Każde uzależnienie oddala człowieka od niego samego, od miłości i prawdy, od wolności i odpowiedzialności, od więzi i wartości, od norm moralnych i podstawowych zasad uczciwego postępowania. W konsekwencji uzależnienia są rodzajem samobójstwa na raty.

W dniu 11 grudnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 70 w ramach profilaktyki uzależnień obejrzeli przedstawienie Teatru ZWIERCIADŁO pt. "Drzazgi"

poniedziałek, 23 listopada 2009

Teatr "Zwierciadło"


W ramach profilaktyki uzależnień 20 listopada 2009 r. uczniowie klas II i III z Gimnazjum Nr 2 obejrzeli spektakl profilaktyczny Teatru ZWIERCIADŁO pt. "Drzazgi".
Sztuka jest przestrogą dla młodych ludzi, którzy uciekają w inny, wyimaginowany świat, jest też naturalnym protestem przeciw narkomanii, która wchłania coraz szersze kręgi młodych ludzi. Granica wieku próbujących zażywać narkotyki obniża się.










Godzinny spektakl pt. “DRZAZGI” porusza niezwykle aktualny problem narkomanii wśród młodych ludzi. Bohater sztuki - Polak - przybywa do Paryża w poszukiwaniu lepszego życia. Z łatwością wchodzi w środowisko paryskich narkomanów. Jest muzykiem grającym na flecie w podziemiach metra, na placach i skwerach. Tam poznaje niewidomą dziewczynę, którą niechcący wciąga w œwiat “prochów i strzykawek”. Dość nieoczekiwanie dochodzi do tragedii, która odmienia życie tych dwojga.“Drzazgi” to opowieść o zdarzeniach, jakie mogły przydarzyć się wielu młodym, którzy odważnie, ale i lekkomyślnie brną w nieznany świat, nie zastanawiając się nad konsekwencjami swoich poczynań. To także studium psychologiczne bohatera, który zagubił się w tym świecie, nie wiedząc jak wybrnąć z piętrzących się nagle kłopotów. W opowieść wpleciony jest wątek sensacyjny, który wzbogaca akcję rozgrywającą się w autentycznych miejscach Paryża. Widz trzymany jest w napięciu aż do zaskakującego zakończenia.

Która z tadycji Bożego Narodzenia sprawia Ci największą radość

Jesienne wieczory spędzasz czytając